fbpx

Viacdňová turistika

Ak ste ten typ človeka, ktorý oddychuje aktívne a vaša predstava či už dovolenky, alebo predĺženého víkendu sa spája s vrcholmi hôr, vysokohorskými sedlami, alebo s večerným posedením na vysokohorskej chate, tak táto ponuka je pripravená pre vás. Tu nájdete tipy na viacdenné vysokohorské podujatia, počas ktorých si vysokohorské prostredie naozaj užijete na maximum. V prípade, že tu nenájdete akciu na ktorú by ste chceli ísť, neváhajte a ozvite sa. Určite niečo vymyslíme, aby ste boli Vy a Vaši priatelia spokojní.

Aktuálna ponuka viacdňových túr


4 chaty, 4 vrcholy, 6 sediel. K tomu kopec zážitkov a nádherných výhľadov. To všetko na nás čaká počas 4 dní vysokohorskej turistiky v srdci Vysokých Tatier.

Náročnosť: Kondične náročné podujatie určené pre fyzicky zdatných klientov. Vzhľadom na to, že sa budeme pohybovať aj mimo značených turistických trás, je potrebná skúsenosť s pohybom vo vysokohorskom prostredí.
Vhodný termín: júl - začiatok októbra
Maximálny počet účastníkov: 4
Odchod: Ždiar - hotel Tatra v ranných hodinách (čas upresníme po vzájomnej dohode)
Návrat: Starý Smokovec, prípadne Tatranská Polianka v poobedňajších hodinách

Program:
1. deň
Ždiar - Široké sedlo - Kopské sedlo - Chata pri Zelenom plese
Náš trek začneme v Belianskych Tatrách. V ranných hodinách sa stretneme v Ždiari a postupne cez Široké sedlo (1826 m n.m.) a Kopské sedlo (1750 m n.m.) prejdeme do Doliny Zeleného plesa až na Chatu pri Zelenom plese. Tam sa ubytujeme a budeme vychutnávať oddych v spoločnosti takých vrcholov ako sú Kežmarské štíty, Lomnický štít, či Jastrabia veža.
2. deň
Chata pri Zelenom plese - Baranie sedlo - Baranie rohy - Téryho chata
Druhý deň nás čaká prechod cez Baranie sedlo (2384 m n.m.) na Téryho chatu (2015 m n.m.). Okrem toho, že už samotný prechod cez sedlo je náročné vysokohorské podujatie mimo značeného turistického chodníka, pokúsime sa vystúpiť aj na Baranie rohy (2526 m n.m.), ktoré sú medzi vysokohorskými turistami a skialpinistami veľmi obľúbeným vrcholom. Druhú noc strávime na Téryho chate medzi Širokou vežou, Ľadovými štítmi a Lomnickým štítom.
3. deň
Téryho chata - Priečne sedlo - Svišťový štít -Zbojnícka chata
Po raňajkách sa zbalíme a z Téryho chaty sa vydáme cez Priečne sedlo (2352 m n.m.) na Zbojnícku chatu (1960 m n.m.), ktorá bude cieľom 3. dňa nášho putovania Vysokými Tatrami. Ubytujeme sa na chate a ešte v ten deň sa pokúsime vystúpiť na Svišťový štít (2382 m n.m.), ďalší z obľúbených vysokohorských a skialpinistických vrcholov. Návrat na chatu a zaslúžený oddych.
4. deň Zbojnícka chata - Prielom - Poľský hrebeň - Východná Vysoká- Kupola - Sliezsky dom - Starý Smokovec
V posledný deň nášho treku v Tatrách nás čaká prechod zo Zbojníckej chaty na Sliezsky dom (1670 m n.m.). Cez sedlo Prielom (2290 m n.m.) prejdeme do Zamrznutého kotla a odtiaľ vystúpime na Poľský hrebeň (2200 m n.m.). Z Poľského hrebeňa sa pokúsime vystúpiť na Východnú Vysokú (2428 m n.m.) a z nej po krátkom hrebeni ešte na vrchol Kupoly (2414 m n.m.). Zostúpime na Sliezsky dom a potom nás čaká už len zostup do Starého Smokovca, prípadne Tatranskej Polianky, kde naše 4 - dňové putovanie naprieč Vysokými Tatrami ukončíme.

Cena: 680€/skupina max. 4 osôb

Doporučené vybavenie: Hoci sa jedná o letnú vysokohorskú turistiku, skúsení turisti vedia, že v lete je v Tatrách počasie nestabilné a k jeho zmenám dochádza veľmi často. Je preto vhodné mať v rezerve okrem letných vecí aj teplejšie oblečenie (samozrejmosťou sú tenké rukavice a čiapka). Vo vybavení by nemala chýbať ľahká bunda do dažďa, pokiaľ možno nepremokavé nohavice. Na ubytovanie na chatách sa budú hodiť sandále alebo iná ľahká obuv na prezutie. Ďalej odporúčam prilbu, čelovú lampu, osobnú turistickú lekárničku, mobilný telefón, skladacie turistické palice sa môžu hodiť (nie sú podmienkou).
Poistenie: Vzhľadom ku skutočnosti, že sa budeme pohybovať vo vysokohorskom prostredí, každý účastník si vo vlastnom záujme zabezpečí horské poistenie Alpenverein, prípadne iné adekvátne poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby
Cena zahŕňa: dopravu sprievodcu na miesto stretnutia, služby medzinárodného horského sprievodcu UIMLA.
Cena nezahŕňa: ubytovanie na vysokohorských chatách, stravu, horské poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby


3 - dňové dobrodružstvo u našich severných susedov, počas ktorého sa pokúsime vystúpiť na najvyšší vrchol Poľska, zdoláme ďalšie 2 nádherné vrcholy, prejdeme dve z najznámejších dolín na poľskej strane Tatier a nocovať budeme v príjemných vysokohorských chatách.

Náročnosť: Kondične náročné podujatie určené pre fyzicky zdatných klientov, so skúsenosťami s pohybom vo vysokohorskom prostredí. Výstup na Rysy je technicky náročnejším podujatím.
Vhodný termín: polovica augusta - začiatok októbra
Maximálny počet účastníkov: 5
Odchod: V ranných hodinách z parkoviska pri Bille v Poprade
Návrat: V podvečerných hodinách na parkovisko pri Bille v Poprade

Program
1. deň:
Poprad - Parkovisko Palenica Bialczańska – Chata v Doline Pięciu Stawów Polskich – Kozi Wierch
Stretnutie účastníkov medzi 7.30 a 8.00 na parkovisku pri Bille v Poprade. Odvezieme sa cez Lysú Poľanu na Palenicu Bialczańsku (984m), odkiaľ začneme náš trek po Poľských Tatrách. Príchod na Chatu v Doline Pięciu Stawów Polskich (1670m). Po krátkom oddychu sa pokúsime vystúpiť na vrchol Kozi Wierch (2291 m), ktorý je súčasťou Orlej Perči, legendárnej najťažšej zaistenej cesty v Tatrách. Z jeho vrcholu sa pokocháme výhľadmi do Doliny Gasienicowej, na Szpiglasowy Wierch (2172 m) a Szpiglasowe sedlo (2110 m) ktorými budeme prechádzať nasledujúci deň na Morskie Oko, uvidíme mohutný masív Miedziane (2233 m),a vodopád Siklawa (najväčší vodopád poľskej časti Tatier). Návrat na chatu tou istou cestou, ubytovanie.
2. deň:
Chata v Doline Pięciu Stawów Polskich – Szpiglasowy Wierch – Szpiglasowa Przełęcz - Chata nad Morskim Okiem
Po raňajkách sa zbalíme a opustíme Chatu Pięciu Stawów Polskich. Okolo Wielkeho Stawu Polskiego (druhé najväčšie pleso Tatier) vystúpime najprv do Szpiglasoweho sedla (2110 m) a z neho na Szpiglasow Wierch (2172 m, slovensky Hrubý štít), ktorý je hraničným slovensko – poľským vrchom. Sú z neho neuveriteľné výhľady na všetky strany. Pohľadom sa prejdeme po slovensko – poľskej hranici ktorú tvoria Rysy, majestátne Mengusovské štíty, Chalubinskiego Wrota a Čubrina, uvidíme náš Kôprovský štít zo „susednej strany“ ako ho nepoznáme. Cez Szpiglasowe sedlo zostúpime do Doliny Rybiego potoka na Chatu na Morskom Oku (1410 m), tam sa ubytujeme.
3. deň:
Výstup na Rysy (najvyšší vrchol Poľských Tatier)
Ráno po skorých raňajkách sa vydáme na túru na najvyšší vrchol Poľských Tatier, na Rysy (2499 m). Túra patrí do kategórie veľmi náročných, preto vyštartujeme už o 7.00. Výstup na Rysy z poľskej strany Tatier nie je jednoduchou záležitosťou, v niektorých miestach je exponovaná. Je preto zabezpečená reťazami, takže na svoje si prídu aj milovníci adrenalínovejšej turistiky. Z vrcholu sa na chatu vrátime tou istou cestou. Presunieme sa na parkovisko na Palenici Bialczańskej a odtiaľ do Popradu, kde naše 3 dňové poľské dobrodružstvo ukončíme.

Cena:

1 klient - 595€
2 klienti - 625€
3 klienti - 655€
4 klienti - 720€
5 klientov - 750€

Doporučené vybavenie: Napriek tomu, že tento trek je plánovaný v relatívne stabilnom období, je dobré byť pripravený aj na náhle zmeny počasia, ktoré nie sú v tejto oblasti neobvyklé. Je preto vhodné mať v rezerve okrem letných vecí aj teplejšie oblečenie (samozrejmosťou sú tenké rukavice a čiapka). Vo vybavení by nemala chýbať ľahká bunda do dažďa, pokiaľ možno nepremokavé nohavice. Na ubytovanie na chatách sa budú hodiť sandále alebo iná ľahká obuv na prezutie. Ďalej odporúčam prilbu (kvôli výstupu na Rysy), skladacie turistické palice sa môžu hodiť(nie sú podmienkou), čelovú lampu, osobnú turistickú lekárničku, mobilný telefón.
Poistenie: Vzhľadom ku skutočnosti, že sa budeme pohybovať vo vysokohorskom prostredí v zahraničí, každý účastník si vo vlastnom záujme zabezpečí horské poistenie Alpenverein, prípadne iné adekvátne poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby
Cena zahŕňa: dopravu z Popradu do Lysej Poľany (Palenica Białczańska) a späť, parkovné, vstup do TPN (Tatrzański Park Narodowy), 2x ubytovanie vo vysokohorskej chate, služby medzinárodného horského sprievodcu UIMLA
Cena nezahŕňa: stravu, horské poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby


3 - dňové dobrodružstvo u našich severných susedov, počas ktorého sa budeme pohybovať v nádhernej doline Hala Gasienicowa, vystúpime na Matterhorn Poľských Tatier, zdoláme Svinicu a pozrieme sa ako vyzerá svet z poľského národného vrchu.

Náročnosť: Kondične náročné podujatie určené pre fyzicky zdatných klientov, so skúsenosťami s pohybom vo vysokohorskom prostredí.
Vhodný termín: polovica augusta - začiatok októbra
Maximálny počet účastníkov: 6
Odchod: V ranných hodinách z parkoviska pri Bille v Poprade
Návrat: V podvečerných hodinách na parkovisko pri Bille v Poprade

Program
1. deň
Kužnice - Chata Murowaniec – Kościelec
Stretnutie účastníkov medzi 7.30 a 8.00 na parkovisku pri Bille v Poprade. Odvezieme sa cez Lysú Poľanu do Kužníc, predmestia Zakopaného, ktoré budú našim východiskom do Doliny Gasienicowej. Vystúpime na Chatu Murowaniec, ubytujeme sa. Trochu si oddýchneme a pokúsime sa cez sedlo Karb (1853 m)vystúpiť na Kosćielec (2155 m), Matterhorn Poľských Tatier. Zážitkom budú veľké skalné platne, cez ktoré sa dostaneme na vrchol. Návrat na Chatu Murowaniec tou istou cestou. Úsek trasy sedlo Karb – Kościelec je značne exponovaný, bez technického zabezpečenia.
2. deň
Chata Murowaniec –Ľaliové sedlo– Svinické sedlo – Svinica – Zielony Staw - Chata Murowaniec
Na 2. deň nášho treku nás čaká výstup na Svinicu (2301 m), vrchol ležiaci v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier na slovensko – poľskej hranici. Svinica je zároveň najzápadnejším vrchom pohoria Vysoké Tatry. Po raňajkách vyrazíme, vystúpime do Ľaliového sedla a po štátnej hranici na Svinicu. Úsek trasy Svinické sedlo – Svinica je zabezpečený reťazami. Cestou späť prejdeme okolo Zieloneho Stawu a celý okruh ukončíme zasa na Chate Murowaniec.
3. deň
Chata Murowaniec – Kasprowy Wierch – Giewont – Kužnice
Posledný deň nášho pobytu v Poľských Tatrách zavŕšime výstupom na Giewont (1895 m). Giewont je poľským národným vrchom, niečo ako náš Kriváň a Poliaci sú na neho mimoriadne hrdí. Na Giewont vystúpime po hrebeni cez Kasprowy Wierch (1987 m). Výstup je technicky bezproblémový, ale bude do značnej miery kondične náročný. No ako pri všetkých našich doterajších výstupoch, naša námaha bude ocenená úžasnými a nádhernými výhľadmi na slovenskú stranu Tatier, na celý hraničný hrebeň ktorým sme prešli predchádzajúci deň a na celú Dolinu Gasienicowu s Chatou Murowaniec. Z Giewontu zostúpime do Kužníc a presunieme sa do Popradu, kde naše 3 dňové poľské dobrodružstvo ukončíme.

Cena:

1 klient - 600€
2 klienti - 635€
3 klienti - 675€
4 klienti - 740€
5 klienti - 775€
6 klientov - 810€

Doporučené vybavenie: Napriek tomu že tento trek je plánovaný v relatívne stabilnom období, je dobré byť pripravený aj na náhle zmeny počasia, ktoré nie sú v tejto oblasti neobvyklé. Je preto vhodné mať v rezerve okrem letných vecí aj teplejšie oblečenie (samozrejmosťou sú tenké rukavice a čiapka). Vo vybavení by nemala chýbať ľahká bunda do dažďa, pokiaľ možno nepremokavé nohavice. Na ubytovanie na chatách sa budú hodiť sandále alebo iná ľahká obuv na prezutie. Skladacie turistické palice sa môžu hodiť(nie sú podmienkou), čelová lampa, osobná turistická lekárnička, mobilný telefón.
Poistenie: Vzhľadom ku skutočnosti, že sa budeme pohybovať vo vysokohorskom prostredí v zahraničí, každý účastník si vo vlastnom záujme zabezpečí horské poistenie Alpenverein, prípadne iné adekvátne poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby
Cena zahŕňa: dopravu z Popradu do Zakopaného (Kužníc) a späť, parkovné, vstup do TPN (Tatrzański Park Narodowy), 2x ubytovanie vo vysokohorskej chate, služby medzinárodného horského sprievodcu UIMLA
Cena nezahŕňa: stravu, horské poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby

Vybrali ste si? Ozvite sa.

    Všeobecné podmienky a obmedzenia

    Maximálny počet osôb: skupina do 6 ľudí (v závislosti od náročnosti podujatia)

    Poistenie: Každý účastník si vo vlastnom záujme zabezpečí poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby.

    Poznámka: Organizátor si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť, prispôsobiť, alebo aj zrušiť túru, v závislosti od aktuálneho počasia, fyzickej a technickej kondície klienta, ak by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť klienta. Pretože bezpečnosť je a vždy bude na prvom mieste.